طمع شیرین شکست

طمع شیرین شکست

به نظر می‌رسد که تمام افراد حداقل یکی دو بار لذت  شیرینی ورشکسته شدن را تجربه کرده‌اند

شما چطور؟

تا حالا لذت شیرینی ورشکسته شدن را چشیده‌اید!

کمی بیشتر فکر کنید، به گذشته خود نگاه کنید شاید در مدرسه برای اولین بار تجربه  شکست را لمس کرده باشید.

ولی وقتی قصد داشتید کسب‌وکاری را شروع کنید بارها و بارها شکست‌خورده باشید. یا با اعداد خیلی کم و یا با اعداد زیاد، فرقی نمی‌کند بالاخره یکجایی و یک‌جوری ضرر کرده‌اید، وقتی زندگی‌نامه کارآفرینان بزرگ را مطالعه می‌کنیم و از تجربیات آن استفاده می‌کنیم، متوجه می‌شویم آنان نیز بارها و بارها تجربه شکست را داشته‌اند ولی توقف نکردند و بیشتر و بهتر سعی و تلاش داشته‌اند و از شکست‌ها و ناکامی‌های خودشان بهترین و بیشترین دستاورد را به دست آورده‌اند.

به‌راستی در حال حاضر در ذهن شما چه می‌گذرد، همیشه از تجربیات خود چگونه سخن به میان می‌آورید تابه‌حال با نگاه مثبت شکست‌های خود را تجزیه‌وتحلیل کرده‌اید و از آن‌ها درس‌هایی باارزش گرفته‌اید و حالا چقدر از آن شکست لذت می‌برید.

به‌واقع تجربیات گران‌بهای شکست اصلاً قیمت ندارند، شاید زمانی می‌شد گفت که من فلان میزان زیان کردم و شکست خوردم ولی حالا شما از آن‌ها درس‌هایی گرفته‌اید که چند ده برابر و یا حتی چند صد برابر ارزش دارد و موفقیت‌های امروزتان را مدیون آن شکست‌ها خواهید بود و هستید.

و شما در حال تبدیل کردن شکست تلخ دیروز به یک برد شیرین امروز  هستید و به آن افتخار می‌کنید.

گاهی اوقات پیش‌آمده است که در آن لحظه شکست شما برایتان بسیار گران تمام‌شده است. ولی حالا برایتان ارزشمند است.

این مهم نیست که چندین و چند بار و به چه میزان شکست‌خورده‌اید، باور کنید امروز اصلاً مهم نیست که شما چند بار شکست‌خورده‌اید بلکه نکته قابل‌توجه این است که شما چه درس‌هایی از آن‌ها گرفته‌اید و پس از هر بار شکست چه مدت‌زمانی را صرف کرده‌اید تا از زمین بلند شوید.

شما از لذت شکست خوردن غافل نشوید و مشاهده کنید چه درس‌هایی از آن گرفته‌اید.

 

جعفر کریم‌نژاد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *