چند تکنیک ساده برای ایجاد حس خوب در کسب‌وکار

 

 

چند تکنیک ساده برای ایجاد حس خوب در کسب‌وکار

1 – در محیط کسب‌وکارتان به دنبال مثبت اندیشی باشید. سعی کنید در جستجوی نکات مثبت کسب‌وکارتان باشید حتی جزئی‌ترین‌ها را جستجو کنید، درواقع قصد داریم با کانون توجه قرار دان نکات مثبت آن‌ها را افزایش دهیم.

2 – خوش‌بین باشید. زیاد سخت نگیرید و به‌جای توجه به مشکلات خوش‌بین باشید که چالش‌ها به‌سادگی حل می‌شود و به‌راحتی از عهده هر کاری برمی‌آیید.

3 – عادت مثبت داشته باشید. درواقع توجه کردن به نکات مثبت و خوش‌بینی را  سرلوحه تمام امور خودتان قرار دهید تا این موضوع تبدیل به یک عادت روزانه شود.

4 – سپاسگزار خداوند باشید. تا می‌توانید سپاسگزار باشید و هرلحظه به دنبال بهانه‌های برای سپاسگزاری و شکرگزاری باشید و زمان را از دست ندهید با دلیل و بدون دلیل سپاسگزار باشید. به دنبال شکایت و کله نباشید همین‌که شروع می‌کنید به سپاسگزاری، باعث می‌شود که بیشتر و بهتر به نکات مثبت توجه کنید  و درنتیجه مثبت اندیش خواهید شد.

5- آموزش پذیر باشید. تا می‌توانید به کلاس و کارگاه‌های آموزشی بروید و از نکات مهمی که یاد می‌گیرید استفاده کنید و در صورت لزوم روش‌های کاری نامناسب گذشته خودتان را تغییر دهید.

6 – نقاط قوت خود را بشناسید. بر روی نقاط قوت خود تمرکز کنید و آن‌ها را به‌خوبی شناسایی کنید و سپس به فکر تقویت نقاط ضعف خودتان باشید آن‌ها را شناسایی و برنامه‌ای برای تقویت آن‌ها داشته باشید.

7- شناسایی نقاط و نکات منفی. نکات منفی و نقاط منفی در محیط کسب‌وکارتان را شناسایی کنید ولی بر روی آن‌ها تمرکز نداشته باشید و برای حذف یا کم‌رنگ کردن آن‌ها برنامه‌ریزی داشته باشید و یا حداقل برای مدتی آن‌ها  را از ذهنتان حذف کنید. و البته مراقب افراد منفی‌باف نیز باشید و از آن‌ها دوری‌کنید.

8 – جستجوی روزانه. هرروز صبح مهم‌ترین کار شما جستجو به دنبال نکات مثبت باشد.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *