چگونه کسب‌ وکاری را شروع کنم ؟

اصولاً افراد وقتی تصمیم می‌گیرند کاری را شروع کنند و یا کسب‌وکاری را آغاز کنند، به‌درستی به آن فکر نمی‌کنند و یا حداقل بر این باور هستند که همه موارد را بررسی کرده‌اند، بعد از ورود به کسب‌وکار تازه متوجه چالش‌های آن می‌شوند و گاهی مشاهده می‌کنیم که کسب‌وکار خود را  در نیمه‌راه رها می‌کنند و با کلی ضرر و زیان آن را ترک می‌کنند و مسئولیت مشکلات پیش‌آمده را  بر گردن دیگران رها می‌کنند و شروع می‌کنند به توجیه و اینکه بازار خراب بود، و یا رقیب زیاد است، و یا من سرمایه کم داشتم و چندین نوع دلیل درست و غلط دیگر.

درواقع باید موضوع راکمی دقیق‌تر نگاه کرد، حالا من می‌خواهم یک کسب‌وکار جدید شروع کنم و سعی می‌کنم این بار به این شکل به ماجرا نگاه کنم.

تصمیم بگیرید

در ابتدا باید تصمیم بگیرم که در این کسب‌وکار من چقدر شناخت دارم و با چه کسی در مورد مزایا و معایب آن مشورت کنم و اینکه بازار هدف من چه گروهی از افراد جامعه هستند و چگونه می‌توانم در آن موفق بشوم و در آینده به چه صورت باید از آن دست‌پر و پیروز خارج بشوم.

موضوع شروع یک کسب‌وکار به همین سادگی نیست، شما پزشک هستید و می‌خواهید مطب تأسیس کنید باید تمام موارد را بررسی کنید و آخرین گزینه را نیز در نظر داشته باشید که اگر بخواهم از آن مطب خارج بشوم دست آورده‌ای من چه خواهد بود، درواقع نوع کسب‌وکار مهم نیست بلکه مهم نحوه ورود و خروج شما از آن کسب‌وکار است.

شما حتماً برای پیروزی و موفقیت وارد کسب‌وکار شده‌اید و چگونه است که هرروز تعداد زیادی از افراد را می‌بینم که ورشکسته شده و از کسب‌وکار خود خارج می‌شوند و این در حالی است که شبیه به آن‌ها افرادی بی‌شماری هستند که در همان شغل فعالیت می‌کنند .به‌عنوان‌مثال: فروشنده مبلمان و لوازم چوبی منزل یا اداری، پزشک در تخصص‌های مختلف، سوپرمارکت‌ها، شرکت‌های خدماتی، باربری.

مشاوره بگیرید

خیلی ساده است هر نوع کسب‌وکاری که دارید و یا می‌خواهید که داشته باشید باید با مشورت و مشاوره گرفتن از افراد متخصص و با این دو سؤال ساده شروع به  تحقیق و سپس راه‌اندازی کنید

 دو سؤال مهم در هر کسب‌وکاری:
1 – چگونه شروع کنم؟
 2 – چگونه خارج بشوم؟

پاسخ مهم : تا زمانی که به‌درستی برای هر دو سؤال جواب‌های منطقی و دقیق به دست نیاورده‌اید شروع به کار نکنید، و وقتی پاسخ دقیق و مناسب به دست آوردید تا آخرین لحظه دست از کار و هدفتان برندارید .

یادتان باشد همیشه باید آموزش پذیر باشیم
 یادتان باشد بی‌گدار به آب نزنید.
همیشه تحت هر شرایط مطالعه و تحقیق و مشاوره در اولویت کارها باشد

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *